בית חולים נוסף יוקם בבאר שבע

Pinterest LinkedIn Tumblr +

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום החליטה לתת תוקף לתוכנית להקמת מרכז רפואי נוסף באזור הנגב, שייקרא על שם שמעון פרס וימוקם בכניסה המזרחית של באר שבע, לצד כביש 25

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום החליטה שלשום לתת תוקף לתוכנית להקמת בית חולים שני באזור הנגב, אשר יוקם בבאר שבע לצדו של בית החולים סורוקה, הפועל בעיר משנת 1959 ונדרש לתת מענה רפואי למאות אלפי תושבי האזור.

המרכז הרפואי החדש, שייקרא על שמו של נשיא המדינה וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס, מתוכנן להתפרש על שטח של כ־2,000 דונם בכניסה המזרחית של העיר באר שבע, לצד כביש 25. התוכנית מקודמת על ידי משרד הבריאות, רשות מקרקעי ישראל ועיריית באר שבע.

המתחם יכלול חמישה בתי חולים: בית חולים כללי עם מרכז לרפואה דחופה ומחלקות אשפוז, בית חולים לילדים, בית חולים שיקומי, בית חולים גריאטרי ובית חולים לבריאות הנפש.

בצמוד למרכז הרפואי יוקם גם מערך תעסוקה במקצועות הרפואה והמדע: ביו־טק, הנדסה רפואית, פארמה, מחקר ואקדמיה, בית ספר לסיעוד, מלונות ליולדות, סגל רפואי ואקדמי, תיירות רפואית ומגורים לרופאים, סטודנטים ואחיות.

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ’ ציין: “זהו שלב חשוב נוסף בדרך להקמת בית החולים השני בבאר שבע שישרת את כל תושבי הנגב, זאת לצד קריית ביו־טק”.

שתף ברשתות החברתיות.

About Author

blank