האחים סלוטקי מבאר שבע הובאו למנוחות

Pinterest LinkedIn Tumblr +

סיפור גבורתם של האחים נועם וישי סלוטקי יספור עוד שנים. השניים, תושבי העיר באר שבע – החליטו על דעת עצמם לצאת ולהגן על עוטף עזה ונהרגו בקרבות. יהי זכרם ברוך.
היום השביעי לקרבות החל, ואיתו גם ממשיכמם להיחשף סיפורי הגבורה והשכול.
אחד מהם הוא של נועם וישי סלוטקי, תושבי באר שבע. ביום שבת בבוקר, מבלי שקיבלו צו 8 או כל קריאה – החליטו השניים לקחת את נשקם הפרטי ולצאת על דעת עצמם לכיוון עוטף עזה, על מנת לעזור בלחימה.
על פי עדויות שונות, השניים הגיעו לקיבוץ עלומים ושם עזרו בהדיפת המחבלים שפשטו על היישוב. מאותו הרגע, נותק עימם הקשר למספר ימים עד שנמצאו גופותיהם.
בצעד חריג, החליטו בצבא להכיר באחים סלוטקי כחללי צה”ל והשניים נקברו אמש בהר הרצל, בהלוויה אליה הגיעו אלפי אנשים. הבוקר, החלו חבריהם להספידם בכאב לב.
בת משפחתם רשמה: “בני דודים שניים שלי מצד אימי, שפגשתי רק באירועים משפחתיים, נועם וישי סלוטקי, בניו של הרב שמואל סלוטקי, שבמשפחה קראנו לו מולי, נרצחו בדרום. אותם כמעט לא הכרתי אבל כשהייתי ילדה הייתי נוסעת עם ההורים בכל שמחת תורה לשלמה ודסי – סבא וסבתא שלהם, והיינו רוקדים בהקפות איתם ועם ספר התורה. מאוד אהבתי את הביקורים האלו. אלו זכרונות ילדות ראשונים שלי. קיבלתי את הידיעה תוך כדי שיחה עם דינא עוואד סרור, כשהכנו מפגש לקראת יום ראשון הקרוב – בהשראת אתי הילסום- מתחברים בתפילה. יהא זכרם ברוך”.
איש התקשורת והקומיקאי חנוך דאום כתב: “האחים נועם וישי סלוטקי, שמעו בשבת בבוקר את זעקת היישובים בעוטף ומיד לקחו נשקים, עלו על רכבם ונסעו כדי לסייע. לא חיכו לצו 8. הסתערו. לאחר ימים של חוסר וודאות, נודע לנו כי נפלו בקרב כגיבורים”.
“נועם וישי מצטרפים כעת לדודם האהוב ציקי אייזמן ז”ל שנפל במהלך שירותו ביחידת אגוז בשנת 2002. אפרת לימדה את ציקי דודם שיעורים פרטיים במתמטיקה. סבא שלהם, הרב איתן אייזמן היה חבר נפש של אבי. משפחה יקרה ואוהבת ישראל. איזה אסון”.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות