הפשיעה בבאר שבע הגבוהה ביותר בדרום

Pinterest LinkedIn Tumblr +

באר שבע עם 10.7 תיקי חקירה בממוצע לאלף נפש. זה הנתון הגבוהה ביותר בדרום, כלומר באר שבע היא העיר הם הפשיעה הגבוהה ביותר מכל ערי הדרום.

מנתוני אתר משטרת ישראל על פי מפתח של מספר תיקי החקירה בממוצע שנפתחו ביחס לאלף איש, עולה כי נתיבות היא העיר הכי בטוחה לחיות בה בדרום. לעומת זאת, באר שבע היא העיר הכי פחות בטוחה.

תחושת הביטחון האישי היא לא רק מדד לאיכות חיים, אלא נתון המשקף את חוסנה של הקהילה ושל התושבים בעיר. מאז שפרצה המלחמה עם חמאס בשבעה באוקטובר, הביטחון האישי בבית ובמרחב הציבורי נמצא בראש סדר העדיפויות. עם זאת, חשוב לזכור שלמרות המלחמה עולם הפשע לא עוצר וכנופיות, כמו גם פורצים יחידים, ממשיכים לנסות לבצע את
הפשיעה בדרום, כידוע, התעצמה. בשנה האחרונה התעצמה הפשיעה בדרום והפכה למכת מדינה של ממש הדורשת טיפול מעמיק ויסודי. עם תחילתה של 2024 חדשה זה הזמן לבדוק איזו עיר נחשבת להכי בטוחה בדרום.
נבדקו הערים הגדולות במחוז דרום והנתונים המופיעים בכתבה זו הם לפי נתוני אתר משטרת ישראל על פי מפתח של מספר תיקי החקירה בממוצע שנפתחו ביחס לאלף איש. תיקי החקירה שנפתחו הן בגין העבירות הבאות: גניבה מתוך רכב, גניבת רכב, התפרצות לדירות והתפרצות לבתי עסק ומוסדות.
אם כן, מהנתונים עולה כי העיר נתיבות נמצאת במקום הראשון במחוז דרום כעיר שהכי בטוח לגור בה עם 2.09 תיקים שנפתחו בממוצע לאלף איש. במקום השני מדורגת, בניגוד לכל התחזיות, דווקא העיר רהט, עם 2.11 תיקים לאלף איש. לאחר מכן מופיעות שדרות (2.3 תיקים בממוצע) ואופקים (2.4 תיקים בממוצע).
העיר אשדוד במקום החמישי עם 3.46 תיקים בממוצע, ערד (3.6), אשקלון (3.69) וקריית מלאכי (3.8) אחריה. באילת מספר התיקים שנפתחו עלה ל-4.1 בממוצע ובקרית גת הגיע ל-4.5 תיקים.
את הרשימה נועלות שתי ערים שבהן נפתחו מספר תיקי החקירה הגבוהים ביותר בממוצע בדרום: דימונה המדורגת במקום התשיעי עם 9.33 תיקים בממוצע ובירת הנגב, באר שבע, עם 10.7 תיקי חקירה בממוצע לאלף נפש.

שתף ברשתות החברתיות.

About Author

blank