שחקנה האגדי של מכבי חיפה ומאמן ב”ש בעבר הלך לעולמו בגיל 87, אברהם מנצ׳ל ז”ל החל את הקריירה בקבוצת הכדורגל של מכבי חיפה בשנת 1952 ושימש כקשר הקבוצה במשך 13 שנים עד 1965. כיום נחשב לאחד משחקניה הגדולים של מכבי חיפה בכל הזמנים.
במהלך 13 עונותיו בחיפה שהייתה קבוצתו היחידה בקריירה, כבש אברהם סה”כ 64 שערים ב-225 משחקי ליגה וזכה עימה בגביע בשנת 1962. בנוסף לכך ערך אברהם 30 הופעות בנבחרת ישראל בהן הבקיע שבעה שערים. כמו כן, במסגרת קריירת האימון שלו אימן אברהם גם את הפועל ב”ש בעונת 1969/1970.
שינו זוארץ, יו״ר ההתאחדות ספד לאברהם: ״אחת מאגדות מכבי חיפה, שם שכל אחד זוכר ומכיר ורבים אף זכו לראותו מככב על כר הדשא, הלך לעולמו”.
“מנצ׳ל היה גם שחקן נבחרת מצטיין ודוגמה נהדרת לשחקן מחונן ואדם נפלא. הוא הטביע חותם והשאיר מורשת מפוארת. יהי זכרו ברוך״.
הלווייתו של אברהם תתקיים ביום ראשון ב-14:00, בבית העלמין שדה יהושע (נוה דוד) בחיפה, שער ‘אורן’.
-----------------------------------------------------------------------
הצטרפו אל צוות הכותבים שלנו יש לכם סקופ?, חדשות? תוכלו לשלוח אלינו ולאחר בדיקת החומר נפרסם. ניתן לדווח על חדשות אל העורך במייל כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. המערכת שלנו מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש קרדיט או לבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל