משרד הבריאות טוען שיוקם בית חולים למחבלים מעזה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ’ תקף את משרדי הבריאות והביטחון על הקמת בית חולים שדה לטיפול במחבלים סמוך לעיר, ואמר כי “אין לזה מקום באזור שלנו, נתנגד בכל הכוח!”. הוא הוסיף: “במקום שתורידו את הלחץ ותקלו על ההתמודדות שלנו בכמה זירות, טילים, נרצחים והרוגים, חטופים, נעדרים ופצועים, אתם יוצרים תסיסה מיותרת ומכניסים את הציבור לפאניקה. לא ניתן!”.
סערה התחוללה והביאה את שר הבריאות להודיע שלא יאפשר טיפול בהם בבתי החולים הציבוריים. כעת הודיע משרד הבריאות: הטיפול יעבור למתקן צבאי ייעודי, שצפוי לקום ליד באר שבע. צה”ל כרגע לא מאשר
ממשרד הבריאות נמסר כי הטיפול במחבלים שעשו את מעשי הטרור הוא באחריות צה”ל, ועל כן – על אלו להיות מטופלים במסגרת מתקן רפואי של הצבא. עוד הוסיפו כי לבקשת הצבא, משרד הבריאות מסייע להשלמת הרחבת בינוי המתקן שיוקם ליד באר שבע. בצה”ל לא אישרו לפי שעה כי בית חולים כזה צפוי לקום, אבל ציינו כי קיימים דיונים על כך בעקבות משרד הבריאות.
ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ’, זעם על ההחלטה: “אין מקום לבית חולים לטיפול במחבלים באזור שלנו. נתנגד בכל הכוח. במקום שתורידו את הלחץ ותקלו על ההתמודדות שלנו בכמה זירות בה בעת (טילים, נרצחים והרוגים, חטופים, נעדרים ופצועים) אתם יוצרים תסיסה מיותרת ומכניסים את הציבור לפאניקה. לא ניתן”.
הודעת משרד הביראות מגיעה לאחר שנודע ברביעי האחרון כי לפחות שלושה מחבלי חמאס מטופלים בבתי חולים בישראל יחד עם פצועים ישראלים מהמלחמה באותן מחלקות. בכירים בבתי החולים סיפרו אז שנאלצו לקלוט אותם, באין ברירה, והפצירו במשרד הבריאות לקחת את המחבלים הפצועים הבאים למתקן צבאי סגור.
בעקבות הפרסום, כתב שר הבריאות משה ארבל לראש הממשלה בנימין נתניהו – כי הנחה לא לטפל במחבלים במערכת הציבורית. כמו כן החלו בתי חולים ציבוריים במרכז הארץ להעביר מחבלים פצועים לידי שב”ס.
עשרות מחברי לה פמיליה מנסים לפרוץ למחלקה שבה חשבו שהמחבל מאושפז ונבלמו על ידי ביטחון בית החולים והמשטרה

הידיעה על האשפוז המשותף של מחבלים ופצועים ישראליים עוררה זעם רב – ועשרות חברי ארגון לה פמילה ניסו לפרוץ באותו ערב למחלקה בבית החולים שיבא בתל השומר שבה אושפז מחבל – למרות שהוא כבר הועבר משם. הם נבלמו על ידי מאבטחי בית החולים והמשטרה ושלושה בני אדם נעצרו.
לפני האירוע במשרד הבריאות חששו מלינץ’ והנחו את הקב”טים של בתי החולים להיערך בהתאם – להפרות סדר עד כדי לינץ’ במחבלים. מחשש להתפרעויות, מיהרו בתי החולים ברזילי, קפלן ואיכילוב להודיע שאין ברשותם מחבלים מאושפזים.

שתף ברשתות החברתיות.

About Author

blank