בתי הכלא בישראל צפופים ואינם מעניקים מספיק מקום לכל אסיר, בניסיון לתקן זאת הוקם מתחם הכליאה הפלילי החדיש ביותר בישראל נחנך השבוע סמוך לבאר־שבע.
מתקן הכליאה החדש ייקרא על שמו של שופט בית המשפט העליון בדימוס, אליקים רובינשטיין, מתוך הערכה לפסיקתו בנושא שטח מחיית אסירים.
מתחם הכליאה הפלילי החדיש ביותר בישראל נחנך בתחילת השבוע בבית הסוהר “אלה”, הסמוך לבאר־שבע, במעמד נציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר קטי פרי, סגל הפיקוד הבכיר של השב”ס, ושופט בית המשפט העליון בדימוס, אליקים רובינשטיין, אשר מתחם הכליאה החדש ייקרא על שמו.
בשב”ס ציינו כי מתחם הכליאה “אליקים” יישא את שמו של השופט אליקים רובינשטיין “מתוך כבוד והערכה לפסיקתו בבג”צ בנושא שטח מחיית אסירים”.
מתחם הכליאה החדש נבנה בעלות כוללת של 75 מיליון שקל והוא מכיל 416 מקומות כליאה חדשים, כאשר בסך הכל יכלול בית הסוהר “אלה” 1,216 מקומות כליאה.
המתחם החדש מאובזר במיטב הפתרונות הטכנולוגיים המותאמים למתקני כליאה, ובהם מצלמות מתקדמות המכסות 100 אחוז משטח המתחם.
-----------------------------------------------------------------------
הצטרפו אל צוות הכותבים שלנו יש לכם סקופ?, חדשות? תוכלו לשלוח אלינו ולאחר בדיקת החומר נפרסם. ניתן לדווח על חדשות אל העורך במייל כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. המערכת שלנו מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש קרדיט או לבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל