מתקפת טילים מעזה בבאר שבע

Pinterest LinkedIn Tumblr +

מתקפת פתע של טילים מעזה על באר שבע ועל ישובים נוספים בשעה האחרונה, הפעם זו מתקפה עם עשרות טילים, אזעקות בכל באר שבע שאינן פוסקות וזוהו נפילות בתוך באר שבע.

פצועה אנוש ונפגעים נוספים במתקפת רקטות מהרצועה בבוקר החג, בהפתעה כמעט מוחלטת: אזעקות נשמעו מ-6:30 בבוקר בת”א, ובערי השרון, גוש דן והדרום. צרורות ירי בעוטף, התושבים נקראו להסתגר בבתים. דיווחים על פגיעות ישירות, בחיל האוויר הגבירו כוננות
מטחים כבדים מאוד מרצועת עזה בבוקר החג, בהפתעה כמעט מוחלטת – במקביל לחדירות מחבלים לעוטף: החל מהשעה 6:30 נשמעו אזעקות באזורים רבים בגוש דן, בבאר שבע ובעוטף עזה, בעקבות ירי רקטות מעזה. גם לעוטף שוגרו מטחים ושם גם נשמעו צרורות ירי חזקים. כשעה לאחר פתיחת מתקפת הפתע, הודיעו בצה”ל כי כמה מחבלים חדרו לישראל משטח הרצועה, ואמרו כי על תושבי העוטף להסתגר בבתים.
תוך פחות מרבע שעה מתחילת המתקפה שוגרו עשרות רקטות במטחים בלתי פוסקים לעבר גוש דן והשרון – והירי הכבד נמשך גם בשעה שלאחר מכן – וכלל אזעקות גם בשרון ובגוש דן. מעט אחרי השעה 7:30 דווח על פגיעה ישירה בבניין תל אביב.
מפגיעה ישירה של רקטה במושב ליד אשדוד נפצעה אישה באורח אנוש, ובמד”א דיווחו על גבר לכוד. בנוסף התקבלו דיווחים על פגיעת רקטות באשקלון, שם נפצעו שניים באורח קל, וביבנה, שם נפצע צעיר כבן 20 באורח בינוני מפגיעות רסיסים.
כוחות המשטרה החלו לסרוק לאיתור מוקדי נפילות, וקראו לתושבים להימנע מהגעה לזירות נפילה ולדווח על כל פריט חשוד.
מתקפת הרקטות אירעה בבוקר שמחת תורה, כשבערב מתוכננות הפגנות המחאה השבועיות, לצד “הקפות שניות” ברחבי הארץ.
בהודעה מטעם לשכתו נמסר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעודכן בפרטי האירוע, ויכנס את בכירי מערכת הביטחון בשעות הקרובות. שר הביטחון יואב גלנט מקבל עדכונים שוטפים ועושה את דרכו לקריה בתל אביב, שם יקיים הערכת מצב עם בכירי מערכת הביטחון.

שתף ברשתות החברתיות.

About Author

blank