בעיית החתולים בכל הארץ בעייתית מאוד, חתולי הרחוב מתרבים באזורים אורבניים ללא שליטה מהסיבה שחתולים הסתגלו כאוכלי כל לסביבה העירונית, בבאר שבע יתחיל פיילוט חדשני לטיפול בחתולי רחוב.
באר-שבע נבחרה על ידי משרד החקלאות להשתתף בפרויקט לטיפול בחתולי רחוב במרחב הציבורי. העירייה נבחרה להוביל את הפיילוט הארצי לאחר שנמצאה בעלת יכולת ארגונית ומקצועית.
בשנים האחרונות עברה העירייה שינוי משמעותי בטיפול בבעלי החיים והתעקשותה מול המשרד להרחיב ולפתח את השירותים בדגש על חתולי רחוב – הביאה את משרד החקלאות לבחור בבאר-שבע. הצלחת התכנית תשמש בסיס לקביעת מדיניות ארצית.
במסגרת הפיילוט שיימשך שנתיים, הקצה משרד החקלאות לעיר 1.25 מיליון שקלים והעירייה תממן סכום זהה מקופתה. סך הכל 2.5 מיליון שקלים שיופנו לתכניות לטיפול בחתולי רחוב באזור גיאוגרפי מוגדר שיבחר על ידי משרד החקלאות בתאום עם העירייה.
באותו אזור יבוצעו עיקורים וסירוסים בעצימות גבוהה, יוענק טיפול רפואי לחתולים חולים או במצוקה, יבוצע ניטור ומעקב רציף אחר אוכלוסיית החתולים המשוטטים במרחב הציבורי, יוצבו מתקני האכלה ומחסה לחתולים. התכנית תכלול הקמת מערך הסברה מלווה בתכניות חינוכיות בנושא האכלה נכונה, טיפול נכון, עידוד עיקור וסירוס.
-----------------------------------------------------------------------
הצטרפו אל צוות הכותבים שלנו יש לכם סקופ?, חדשות? תוכלו לשלוח אלינו ולאחר בדיקת החומר נפרסם. ניתן לדווח על חדשות אל העורך במייל כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. המערכת שלנו מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש קרדיט או לבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל