שתי תחנות מג”ב נפתחו בבאר שבע

Pinterest LinkedIn Tumblr +

בפעם הראשונה בהיסטוריה: מתנדבי משמר הגבול יפעלו בתוך שטח עירוני, היום נפתחו שני בסיסי הפעלה של מתנדבי מג”ב בעיר באר שבע.
במשמר הגבול פועלים כ-9,000 מתנדבים בכלל רחבי הארץ במגזר הכפרי נגד הפשיעה החקלאית. היום לראשונה הוקמו בסיסי הפעלה של מתנדבים אשר יפעלו במרחב העירוני בבאר שבע.
הטקס התקיים היום בבסיס ההפעלה של המתנדבים בשכונת נחל בקע, בסיס ההפעלה השני שוכן בשכונה ד’ שבצפון העיר. האירוע התקיים במעמד מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, סגן מפקד מחוז דרום, תנ”צ חיים שמואלי, מפקד מג”ב דרום, נצ”מ תומר אלדר, ראש עיריית באר שבע, מר’ רוביק דנילוביץ’, לוחמים, מתנדבים ומכובדים נוספים.
מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן אמר בנאומו: “בכדי לטפל באתגרים הרבים העומדים לפנינו אנחנו חייבים להסתכל בראייה רחבה שתוביל אותנו לנצח ולתת ביטחון ושירות בצורה הטובה ביותר לאזרח. שיתוף הפעולה בין משמר הגבול למחוז הדרומי ועיריית באר שבע הוביל למעמד היסטורי זה בו אנו חונכים את שני בסיסי הפעלת המתנדבים הראשונים של החיל בתוך המרחב העירוני. בראייה עתידית מתנדבי משמר הגבול יפעלו בעוד עשרות ערים ברחבי הארץ ויחד עם תחנות המשטרה יתנו שקט, ביטחון ושירותי משטרה מהירים ואיכותיים לתושבי מדינת ישראל”.
רוביק דנילוביץ’ ראש העיר באר שבע: “אני מברך על פתיחת בסיסי ההפעלה החדשים של מג”ב. זוהי תוספת חשובה לעיר שלא באה להחליף את משטרת ישראל, היא באה לסייע במשימות הבטחון השונות ותהווה מכפיל כוח חשוב במשימה”.
“המתנדבים יצטרפו לכוחות שכבר פועלים כיום בשטחי העיר: משטרת ישראל, מג”ב, השיטור העירוני, סיירת הבטחון ו”משמר השכונה”. כאשר יש נוכחות– יש הרתעה. אני מבקש לחזק את ידי השוטרים ומפקדיהם, את המתנדבות והמתנדבים הפועלים מידיי ערב בעיר. אני מבקש להודות למפקד מג”ב ניצב אמיר כהן ולמפקד מרחב דרום במג”ב נצ”מ תומר אלדר על ההרתמות שלהם והמחוייבות לעיר באר שבע”.
“משמר הגבול שומר לא רק על הגבול הפיזי אלא גם על הגבול החברתי. הקמת הבסיסי הפעלה תאפשר שיפור של איכות החיים בעיר ותאפשר לנו להתמודד עם כל אתגר ביטחוני או חברתי אליו נידרש, ולכן אין לי ספק שהקמת בסיסי הפעלה ,גם כאן וגם בבאר שבע צפון מהווה אבן דרך נוספת בתהליך המתמיד של שיפור ביטחון התושבים.”

שתף ברשתות החברתיות.

About Author

blank