בבאר שבע, שאוכלוסייתה מונה כ־210 אלף תושבים, הוקמו שלוש כיתות של המשטרה, וכל אחת מהן קיבלה עד כה 15 רובים בלבד.
כאשר משווים את מספר הרובים שחולקו לגודל האוכלוסייה, מגלים כי בבאר שבע חולקו פי 1.5 כלי נשק לנפש יותר מאשר בכפר סבא – ובמגדל העמק פי ארבעה יותר.
בבאר שבע, שבה חולק פחות נשק מאשר בירושלים וערי הפיתוח, אבל יותר מאשר בכפר סבא, מרבית האוכלוסייה מצביעה לימין, אבל ראש העיר, רוביק דנילוביץ’, אינו איש ימין. בן גביר הגיע לחלוקת נשק לכיתת הכוננות בבאר שבע, הצטלם במקום ופרסם את האירוע.
גורם בעיריית באר שבע טוען: “היחסים בין בן גביר לרוביק רעועים. אחרי ‘שומר החומות’ הקמנו סיירת ביטחון. הסמכויות שלה לא גדולות, אסור למתנדבים לעצור חשודים, והם לא חמושים. אנשי בן גביר לחצו שהסיירת תהיה אקטיבית יותר. רוביק לא הסכים להיות מעורב בלחצים האלה. כשקמה כיתת הכוננות, לא קיבלנו הרבה נשק”. בעיריית באר שבע לא הגיבו לדברים.
-----------------------------------------------------------------------
הצטרפו אל צוות הכותבים שלנו יש לכם סקופ?, חדשות? תוכלו לשלוח אלינו ולאחר בדיקת החומר נפרסם. ניתן לדווח על חדשות אל העורך במייל כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. המערכת שלנו מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש קרדיט או לבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל